Akbank’ın sunduğu Güvenli Alışveriş Platformu’na (3D Secure / Go Güvenli Öde) hoşgeldiniz.

Güvenli Alışveriş Platformu (3D Secure / Go Güvenli Öde), MasterCard kredi kartınız ve Maestro banka kartınız ile internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde size ekstra güvenlik sağlayacaktır. Bu hizmet, Akbank ve MasterCard tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Kayıt işlemlerine başlamak için sözlemeyi kabul etmeniz yeterlidir.

AKBANK - GÜVENLi ALIŞVERIŞ PLATFORMU - HİZMET KOŞULLARI SÖZLEŞMESİ

AKBANK - GÜVENLi
ALISVERIS PLATFORMU - HIZMET
KOSULLARI SÖZLESMESI

AKBANK - GÜVENLi ALISVERIS PLATFORMU - HIZMET KOSULLARI SÖZLESMESI

Güvenli Alisveris Platformu’nu kullandiginiz için tesekkür ederiz.

Güvenli Alisveris Platform’unu kullanmadan önce Hizmet Kosullari Sözlesmesi’ni dikkatle okuyunuz. Bu sözlesme sartlari, internetten yapilan alisverislerde, kart hamili ile Banka arasindaki sartlari belirlemektedir.

Isbu Hizmet Kosullari hükümlerini kabul ettiginize iliskin "kabul ediyorum" butonuna basmaniz ile kaydiniz gerçeklesecek olup asagidaki Hizmet Kosullarina tabi olarak Güvenli Alisveris Platformundan yararlanacaksiniz.

AKBANK (Banka olarak anilacaktir) talep ettigi takdirde, isbu Sözlesme Sartlari’nin elektronik olmayan bir versiyonunu da imzalamayi kabul etmektesiniz.

Güvenli Alisveris Platformu'nun tanimi

Güvenli Alisveris Platformu, internetten yapilan alisverislere yüksek güvenlilik ortami saglanmasi ve internet alisverislerindeki olasi sahtekarliklarin önlenmesini amaçlayan bir hizmettir. Güvenli Alisveris Platformu’nu kullanmak üzere kayit islemi esnasinda vereceginiz bilgiler sayesinde kayitli kartiniz ile yapacaginiz alisverislerin güvenligi artirilmakta, bu bilgiler ayni zamanda olasi anlasmazliklarin çözülmesinde ve raporlama amaçli olarak kullanilmaktadir. Verdiginiz bilgiler, sisteme dahil olan isyerleri ile paylasilmamaktadir.


Güvenli E-Alisveris’e Kayit

Sonraki alisverislerinizde sizi tanimakta kullanilacak birtakim kisisel bilgilerin bulundugu kayit formunu doldurarak Güvenli Alisveris Platformu’na kayit olabilirsiniz. Güvenli Alisveris Platformu, sadece bu sisteme dahil olan isyerlerinde kullanilabilir. MasterCard kredi kartlariniz ve Maestro logolu banka kartlariniz ile "Secure Code" amblemlerini gördügünüz internet sitelerinden Güvenli Alisveris Platformu ile alisverislerinizi daha güvenli ortamda yapabilirsiniz.


Kayit sartlari

(1) Temin etmis oldugunuz bilgilerin dogru oldugunu ve Güvenli Alisveris Platformu’na kaydetmis oldugunuz tüm kredi/banka kartlarinin kanuni kullanim hakkina sahip bulundugunuzu beyan etmektesiniz. Güvenli Alisveris Platformu kayit formunda istendigi üzere kendinize ait bilgileri dogru, geçerli, mevcut ve tam olarak bildirmeyi ve degisiklik oldugu takdirde derhal güncellemeyi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Kredi/Banka kartinin ve belirtmis oldugunuz GSM telefonunun kanuni kullanim hakkina sahip olmamaniz ya da yanlis, gerçege aykiri, geçersiz veya eksik Kayit Bilgileri temin etmeniz veya sonradan bu hale gelip de bilgilerin tarafinizca derhal güncellenmemesi durumunda veya tarafinizca bu sözlesmede yer alan herhangi bir hükme aykiri davranilmasi halinde ya da herhangi bir sebep göstermeksizin Banka’nin Güvenli Alisveris Platformu’na dair mevcut ve/veya gelecek kullanimlarinizi herhangi bir zamanda ve önceden size bildirmeksizin beklemeye alma, sona erdirme veya reddetme hakki saklidir. Bu durumda Banka’nin size veya üçüncü kisilere karsi hiçbir sorumlulugu olmayacaktir.

(2) Banka tarafindan kimliginizin taninmasini saglayacak bilgileri Banka'ya saglamamaniz durumunda Güvenli Alisveris Platformu’na kayit olamazsiniz.

(3) Güvenli Alisveris Platformu’na kayit olmazsaniz, sistemi destekleyen isyerlerinde kredi ve banka kartiniz ile islem yapamayabilirsiniz.

(4) Güvenli Alisveris Platformu’na kayitli GSM telefonunuzun üçüncü kisilerce kullanilmasi durumunda Banka’nin size veya üçüncü kisilere karsi hiçbir sorumlulugu yoktur.


Güvenlik

Güvenli Alisveris Platformu’nu kullanmak üzere verilen tüm kayit ve kart sahibini tanima bilgilerinin güvenligini saglamaktan kart sahibi sorumludur. GSM telefonunuzun ve diger güvenlik bilgilerinin isteginiz disinda kullanilmamasi için bilgilerinizin gizliligini koruyacaginizi, sifrelerin, kisisel güvenlik mesajlarinin gizli kalmasi için gerekli dikkat ve özeni göstereceginizi, herhangi bir üçüncü kisiye açiklamayacaginizi, üçüncü kisilerin kullanimlarina izin vermeyeceginizi, herhangi bir üçüncü sahis tarafindan kullaniminin sonuçlarindan tamamiyla tarafinizin sorumlu oldugunu, üçüncü sahislarca kullanilmasi durumunda Banka’nin hiçbir sekil ve surette sorumlu olmayacagini, sifre kullanilarak yapilan islemlerin yazili talimatiniz hükmünde oldugunu kabul, beyan ve taahhüt edersiniz. Tarafimizca gönderilecek sifre ve tüm güvenlik mesajlarinin güvenligi sizin sorumlulugunuzdadir. Bu bilgilerin üçüncü kisilerce kullanilmasi durumunda Banka’nin size veya üçüncü kisilere karsi hiçbir sorumlulugu yoktur. 


Sartlarin kabul edilmesi

 (1)Sartlar size haber verilmeden Banka'ca degistirilebilir. Sartlarin en güncel halini www.akbank.com/axess/guvenlialisveris ve www.akbank.com/bireysel/Kart/Neo/Güvenli Alisveris adreslerindeki Güvenli Alisveris Platformu sayfalarinda görebilirsiniz. Sunulan Güvenli Alisveris Platformu’nu kullanirken, ayni internet sitelerinde ilan edilebilecek ola  güncellenen hizmet kosullarina, Güvenli Alisveris Platformu prensip veya kurallarina da tabi olacaksiniz. Güvenli Alisveris Platformuna kayit ve/veya Güvenli Alisveris Platformu kullaniminin, isbu sart ve esaslara dair kabulünüz anlamina geldigini ve isbu Hizmet Sartlari revizyonlarinin ekranda görüntülenmesine müteakip olarak, Güvenli Alisveris Platformu kullanmaya devam etmek suretiyle, söz konusu revize sartlar ile, ilan edilmis prensip veya kurallara tabi olacaginizi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.

 (2) Banka, Güvenli Alisveris Platformu’nu önceden haber vererek veya vermeyerek, geçici veya daimi olarak erteleyebilir veya sona erdirilebilir.

 (3)Güvenli Alisveris Platformu hizmetlerinin verilmesi esnasinda ve/veya herhangi bir zamanda olusabilecek ariza vs. teknik sebepler ile bu hizmetlerin verilmesine ara veya son verilmesi, yahut hizmetin kesintiye ugramasindan keza donanim, yazilim ve internet sunucusundan kaynaklanan aksakliklar, virüsler ve sair sebepler sonucu ortaya çikacak zarar ve/veya hasarlardan dolayi Banka’nin hiçbir sorumlulugu veya yükümlülügü olmayacaktir.

(4) Güvenli Alisveris Platformu’nu herhangi baska bir kisiymis gibi kullanmamayi, Banka tarafindan sunulan hizmetlerden istifade ettiginiz sürece, yazilima zarar verebilecek sartlarin olusmamasina dikkat etmeyi, Güvenli Alisveris Platformu tarafindan kullanilan herhangi bir bilgisayar yazilimi veya donanimi veya telekomünikasyon ekipmanina herhangi bir yazilim virüsü ihtiva eden veya bunlarin islevselligini kesintiye ugratma, zarar verme veya sinirlamak üzere tasarlanan herhangi bir bilgisayar kodu, dosya veya programi yüklememeyi, göndermemeyi, elektronik posta veya baska herhangi bir yol ile iletmemeyi , Banka’nin önceden yazili izni olmaksizin Güvenli Alisveris Platformu internet sitesinin veya hizmetinin herhangi bir kismini "yeniden tertip etmemeyi" veya "uyarlamamayi" kabul etmektesiniz.

(5)Güvenli Alisveris Platformu vasitasiyla programa üye firmalar ile irtibatiniz veya yapacaginiz islemler veya bu firmalarin promosyonlarina katiliminiz ve söz edilen muameleler ile ilgili diger her türlü sart, esas, garanti veya beyanat, münhasiran tarafiniz ve ilgili üye firma arasindadir. Akbank’in bu tür muamelelerin bir sonucu olarak maruz kalinan herhangi bir kayip veya hasardan ötürü sorumluluk veya yükümlülügü olmadigini kabul etmektesiniz. Güvenli Alisveris Platformu hizmetlerinin kullaniminin, herhangi bir üye firmanin, Güvenli Alisveris Platformu’na katilip katilmamasindan bagimsiz olarak, Banka tarafindan tavsiye veya tasdik edilmesi anlamina gelmedigi tarafinizca bilinmektedir. Örnegin, Güvenli Alisveris Platformu, üye firmanin kimligini veya üye firmanin mal veya hizmetlerinin kalitesini teyit etmemektedir.

(6) Banka’nin Güvenli Alisveris Platformu’na dahil edecegi Bankacilik hizmetlerinin çesit ve unsurlarini serbestçe belirleyebilecegini ve istedigi zaman degistirebilecegini kabul edersiniz.

(7) Güvenli Alisveris Platformu’ndan yararlanmak suretiyle satin aldiginiz mal ve hizmetlerdeki ayiplardan Banka’nin sorumlu olmadigini, Tüketicinin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri dahilinde Banka’ya izafe edilebilecek her türlü sorumluluk karsisinda Banka’yi simdiden ibra ettiginizi kabul ve beyan edersiniz.


Genel Bilgiler

Bu sözlesme, müsterinin Banka ile önceden imzalamis oldugu Bireysel Bankacilik Hizmet Sözlesmesi ve diger Kredi Karti sözlesmeleri ile birlikte uygulanacak olup ihtilaf halinde öncelikle is bu sözlesme hükümleri dikkate alinacaktir.

Bu Hizmet Kosullari süresiz olup Banka diledigi anda herhangi bir ihtara ve ihbara gerek olmaksizin hizmeti durdurmaya ya da sona erdirmeye yetkilidir. Bu durumlarda tarafinizin hiçbir itiraz hakki olmayacaktir.

Bu Hizmet Kosullari’nin uygulanmasindan çikabilecek her türlü anlasmazliklarda Banka’nin defter, mikrofilm, mikrofis, bilgisayar v.s. kayitlarinin HMUK 287. maddesi uyarinca; geçerli, baglayici, kesin delil olacagini, bunlara itiraz etmeyeceginizi kabul ve taahhüt edersiniz.

Taraflar, bu Hizmet Kosullarindan dolayi dogabilecek uyusmazliklarin çözümünde Türk hukuku’nun uygulanacagini ve Istanbul (Sultanahmet) mahkemelerinin yetkili olacagini kabul ederler.

Taraflar adres degisikliginin yazili olarak bildirilmemesi halinde, basvuru formunda belirtilen yerlere yapilacak tebligatlarin kendilerine yapilmis sayilacagini kabul ve taahhüt ederler.

AKBANK T.A.S veya MasterCard’in isbu sözlesmenin herhangi bir hakkini kullanamamasi veya herhangi bir hükmünü yürütememesi, söz edilen hak veya hükümden bir feragat anlamina gelmeyecektir. Isbu sözlesmenin herhangi bir hükmünün, kaza yetkisi bulunan bir mahkeme tarafindan geçersiz oldugu kararina varilirsa, taraflar, hükümde yansitilan gayeyi yerine getirmek üzere gayret sarf edecegini ve isbu sözlesmenin diger hükümlerinin tamamen yürürlükte ve geçerli olarak kalacagini kabul etmektedir.

AKBANK T.A.S, MasterCard ve bunlarin ek kuruluslari, yan kuruluslari, görevlileri, acenteleri, markalarini kullanan firmalar veya diger ortaklari ve elemanlarini, Güvenli Alisveris Platformu üzerinden gönderdiginiz veya ilettiginiz Kayit Bilgilerinden Güvenli Alisveris Platformu kullaniminizdan, Güvenli Alisveris Platformu ile olan baglantinizdan veya isbu sözlesmeyi veya Geçerli Kanunlarini ihlal etmenizden ötürü, herhangi bir üçüncü sahsin MasterCard veya AKBANK T.A.S’ne yapacagi, makul avukat ücretleri de dahil olmak üzere, her türlü talebe karsi tazmin etmeyi ve tazminat talebinden ari tutmayi kabul etmektesiniz


Bilgilendirme

Bilgilendirmeler www.akbank.com, www.axess.com.tr, www.wingscard.com.tr, www.akbank.com/axess/guvenlialisveris ve www.akbank.com/Bireysel/Kart/Neo/GüvenliAlisveris siteleri araciligi ile yapilabilir.